Recenze knihy

Anna Hübschová, předsedkyně hodnotitelské komise soutěže Dětská chuťovka, Dětská tisková agentura, žákyně 8.A ZŠ Slovanka, Česká Lípa

Kniha „Velká knedlíková kuchařka“ je psaná kolektivem autorů společnosti Knedlíky Láznička v čele s jejich šéfkuchařem Petrem Kosinerem. Má 285 stran plných receptů na knedlíky všeho druhu. Úvodní část knihy je věnována přípravě základních druhů knedlíků, kdy i úplný začátečník krok po kroku dokáže vyrobit základní těsto. Současně nabízí i řešení v případě, kdy se hned napoprvé něco nepovede. Hlavní část knihy obsahuje desítky receptů z české či cizokrajné kuchyně, sladké či slané, dle chuti, knedlíky jako příloha, zavářka do polévky nebo jako hlavní jídlo. Vše je doplněno pestrými barevnými fotografiemi, nad kterými přechází zrak a sbíhají se sliny. Musím však uznat, že jako úplná začátečnice v kuchyni, bych si stejně v jistých situacích nevěděla rady. Moje babička mi vždycky říká, že správná kuchařka se pozná podle toho jaké má knedlíky. Když je umí dobře, může se hned vdávat. Není mým cílem brzký vstup do manželství, ale s Velkou knedlíkovou kuchařkou jsem připravena na vše.

VELKÁ KNEDLÍKOVÁ KUCHAŘKA

Veletucet knedlíků v české kuchyni

Takto přehledně popsané recepty na knedlíky na jednom místě na trhu ještě nebyly!
Knedlíková kuchařka je poklad, který najde využití v každé domácnosti. Oslovuje milovníky dobrého jídla napříč generacemi, kteří se jí budou inspirovat po celé dekády.

Podrobnější informace

699
144 druhů knedliků
288 stran